15 Ağustos 2008 Cuma

WİNX CLUB 1. SEZON BÖLÜMLERİ

Bölüm 1- Beklenmedik Bir Olay
İlk bölüm, 16 yaşındaki Bloom ve ailesinin yaşadığı Gardenia adlı güzel şehirde başlar. Yaz tatilinin ilk günüdür ve Bloom, bu yıl da yine sıkıcı ve uzun bir tatil geçireceğini düşünmektedir. Ama onu bir sürpriz beklemektedir!
Stella adındaki sihirli güçlere sahip Güneş ve Ay Perisi ile onun yüzüğünü çalmaya çalışan Knut adlı Dev ve cin çetesinin arasındaki kavgaya karışan Bloom , cinlere karşı beklenmedik bir şekilde sihirli gücünden ışınlar gönderir ve Stella’yı kurtarır.
Kavganın ardından, Bloom Stella’yı evine götürür; Stella da ona Magix adında bu dünyadan çok uzakta bulunan büyülü bir boyuttan ve perilerini eğitim gördüğü Alfea Kolejinden söz eder.
Bloom’un sihirli ışınlarının açıklaması nedir? Yoksa o da Stella gibi bir peri midir? Bloom, bu konuda daha fazla şeyler öğrenmek ve Alfea Kolejine gitmek istemektedir. Acaba ailesini periler ve cinlerle dolu bu boyutun varlığını kabul etmeye ve Magix’e gitmesine izin vermeye ikna edebilecek midir?

Bölüm 2- Magix’e Hoşgeldiniz!
Bloom’un ailesi Magix’e kadar ona eşlik eder ve sonunda Bloom’un periler okulu Alfea Koleji’ne gitmesine razı olurlar. Stella’nın yaptığı bir kurnazlık sayesinde Bloom listede adı olmamasına rağmen Alfea Peri kolejine kayıt yaptırır.Kayıttan sonra, Bloom ve Stella yatakhanede 3 peri ile aynı kata yerleştirilirler: Flora, Miusa ve Tecna. Beş kız hemen arkadaş olurlar ve Magix’te dolaşmaya çıkarlar. Ancak bu gezinti Bulutlukule cadıları ile karşılaşınca tatsız bir hal alır. Beş peri kendilerinden çok güçlü olan Icy, Darcy ve Stormy’nin elinden zor kurtulurlar.
Alfea’ya geri döndüklerinde 5 kız grup olarak bir isimleri olması gferektiğine karar verirler: WINX.

Bölüm 3- Alfea’da dersler başlıyor
Bloom derslere alışmakta biraz zorlanır, çünkü her şey onun için çok yenidir!
Bu sırada, Alfea’da yeni öğrenciler için bir “Hoşgeldin” partisi düzenlenir. Kızıl Çeşme okulunun uzmanları da bu partiye davetlidir. Ancak, Bloom’un parti için uygun bir elbisesi yoktur ve Winx hep birlikte alışverişe çıkar.
Aslında son derece keyifli ve eğlenceli geçmesi planlanan bu parti, cadıların ani saldırısı ile yarıda kesilir. Bloom, cadılara karşı gücünü kullanarak potansiyelini ortaya çıkarır ve kahraman ilan edilir. Bu olayın ardından Bloom’un okuldaki yaşamı daha “hafif” ve rahat geçmeye başlar.

Bölüm 4- Karaçamur Bataklığı
Alfea’da dersler gittikçe zorlaşmaktadır. Periler, okul dışında alacakları ilk ders için gizemli Karaçamur Bataklığına giderler. Ancak Uzmanların uçağının bataklığa acil iniş yapması ile dersleri yarım kalır. Uzmanlar uçakta bir cini (1. bölümde yakalanan kötü dev) Magix Hapishanesine götürmektedirler ancak iniş sırasında tehlikeli cin kaçmayı başarır.
Winx Club, Uzmanların cini yakalamasına yardım etmeye çalışırken bataklığın iyice içine doğru ilerler ve labirente benzer bataklık ormanında kaybolurlar. Yaşamlarını tehdit eden bu karmaşadan kurtulabilmek hepsi bütün yeteneklerini kullanmak zorunda kalacaktır...

Bölüm 5- Karanlıkta Randevu
Stella, Prens Sky’dan randevu için bir davet alır. Bu “davet” aslında Stella’yı kaçırmak için üç cadı tarafından kurulmuş bir tuzaktır. Üçlü fidye olarak Stella’nın yüzüğünü ister.
Bloom ve arkadaşları cadılar ile karşı karşıya gelirler ancak bu defa yenilgiye uğrarlar ve Stella’nın yüzüğünü cadılara vermek zorunda kalırlar. Cadılar yüzüğü neden bu kadar çok istemektedir? Bunun arkasındaki asıl amaç nedir? Winx, bu soruların cevabını bulmaya ve Stealla’nın yüzüğünü almaya kararlıdır.

Bölüm 6- Sihirli Arşivin Şifresi
Winx, yüzüğü geri alma umuduyla, pek de tekin olmayan Bulutlu Kule’ye gizlice girip, üç cadı ile mücadeleyi göze alır. Aynı zamanda, cadılar da Stella’nın yüzüğünün, peşinde oldukları efsane ejder ateşi gücüne sahip olmadığını keşfederler.
Winx, yüzüğü geri almayı başarır. Bulutlu Kule’den kaçarken, yanlışlıkla meşhur Sihirli Arşivin Şifresinin bulunduğu bölmeye girerler: Burası Bulutlu Kule’nin en gizli mahzenidir ve bütün peri ülkeleri ve periler hakkında kapsamlı kayıtların bulunmaktadır.
Merakına yenilen Winx, yasaklanmış şifreye ulaşmaya çalışır, ancak bütün mahzen sonu gelmeyen tuzaklar ve tehlikelerle doludur. Tam ümitlerini yitirdikleri anda, gizemli bir ses Bloom’a Bulutlu Kule’den kurtulmanın ve güvenli bir şekilde Alfea’yı ulaşmanın yolunu fısıldayarak rehberlik eder.

Bölüm 7- Arkadaşlar ne içindir?
Alfea’nın Müdürü Faragonda, Bulutlu Kule’ye gizlice girip kendilerini tehlikeye attıkları için Winx’i cezalandırır: Diğer tüm öğrenciler Magix’teki geleneksel büyü şenliğine katılırken, Winx bütün okulu temizlemek zorunda kalır. Ayrıca temizlik yaparken büyülü güçlerinden yararlanmalarını engellemek için Faragonda, Winx perilerinin büyülü güçlerini ellerinden alır. Uzmanlar, Winx’i bu durumda yalnız bırakmaz ve onlara yardıma gelirler. Periler ve Uzmanlar okulu temizlerken, cadılar gizlice Profesör Palladyum’un (perilerin öğretmenlerinden biri) laboratuarına girerler ve iksirleri karıştırırlar. Ertesi gün, bu nedenle ders sırasında laboratuarda bir patlama olur ve Profesör Palladyum haksız yere dalgınlığından dolayı suçlanır. Winx onun masumiyetini kanıtlarlar ve ödül olarak Faragonda Winx’ebüyülü güçlerini geri verir.

Bölüm 8- Bir Arkadaşlık Bozuluyor
Cadılar, Perilere devamlı yardım eden ve onlara destek olan Uzmanlara gittikçe sinirlenirler. Bu sıkı dostluğu bozmak için son derece sinsi bir plan hazırlarlar: Uçan Motorsiklet Turnuvasında, Riven’in kötü bir kaza yapmasına yol açarlar ve durumu da çarpıtarak suçun Bloom’un üzerinde kalmasını sağlarlar. Riven ve Bloom bu nedenle çok kötü tartışırlar ve kendini son derece üzgün hisseden Riven Uzmanları terk eder. Hain Cadılar, şimdilik bir zafer kazanmışlardır ve hemen bu durumu fırsat bilerek, Riven’e değersiz dostluklarını sunarlar.

Bölüm 9- Daphne Kim?
Bloom’a Bulutlu Kule’den kurtulmaları için yardım eden (6. Bölüm) gizemli ses, devamlı rüyalarına girer. Ardından gizemli ses yüzünü gösterir: Daphne, Magix’in dokuz efsanevi perisinden biridir. Bloom, Daphne hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ondan ne istediğini öğrenmek için kararlıdır. Tam bu sırada, Miusa ve Stella kavga ederler ve Miusa, yatakhaneyi terk ederek şehire iner. Şanssızlık eseri, onu yalnız bulunca saldırı fırsatını kaçırmayan Cadılarla karşılaşır. Tam öldürücü darbelerini indirmek üzereyken, Bloom ve arkadaşları Miusa’yı kurtarırlar. Kavga sırasında, Icy Bloom’un çok güçlü enerji kaynağına sahip olduğunu fark eder. Bloom’un gücü, Stella’nın yüzüğünde olduğunu sandığı efsanevi ejder ateşi gücüne çok benzemektedir. Bloom nasıl olur da böyle bir enerjiye sahiptir? Bunun üzerine Cadılar, Bloom’un gerçek geçmişini araştırmaya başlarlar.

Bölüm 10- Domino
Icy, Bloom ve onun ejder ateşi gücü ile olası ilişkisi hakkında daha fazla bilgi edinmeye kararlıdır. Bloom’un Alfea’daki ara sınavları sırasında Cadılar, Simülasyon Odasının zorluk derecesini en yükseğe çıkararak onun gücünü incelemeyi denerler. Bloom, Simülasyon Odasındaki sanal ortamda, son derece zor ve tehlikeli aşamalar ile karşılaşır ama bütün kavgaları kazanmayı başarır! Bu noktada, Cadıların Bloom’un çok özel bir peri olduğuna dair artık bir şüphesi kalmaz.

Bölüm 11- Canavar ve Söğüt Ağacı
Alfea’da bütün öğrenciler ara sınavlar için yoğun bir şekilde çalışmaktadır. İksir sınavı için Flora’nın sadece Kara Çamur Bataklığında yetişen çok nadir ve özel bir çiçeği bulması gerekir. Winx bu araştırma için hep birlikte bataklığa gider ve orada Kırmızı Söğüt tarafından büyü ile tehdit edilen su perileri ile karşılaşır.
Kızıl Söğüt, kendisine yaklaşan herkesin derin ve uzun bir uykuya dalmasını sağlayan bir büyü yapmaktadır. Winx, sadece Kızıl Söğüt’e değil aynı zamanda canavar bir yaratığa karşı da savaşır. Bu savaşta beş perimiz muhteşem özel güçlerini kullanarak hem Kırmızı Söğüt’ü yenerler hem de Flora’nın ihtiyacı olan çiçeği almayı başarırlar.

Bölüm 12- Magix Güzellik Kraliçesi
Alfea’da herkes ara sınavlarda test edilecek zorlu konular için harıl harıl çalışmaya devam etmektedir. Aslında Stella dışında herkes, çünkü Stella Magix’te yapılacak olan “Magix Güzellik Kraliçesi” yarışmasına katılıp ortalığı cadılara bırakmamaya karar vermiştir. Sonuçta bu işe yarar ancak Stella sınavlarında başarılı olamaz. Birinci sınıfı yeniden tekrar etmemek için artık Stella’nın final sınavlarına çok sıkı çalışması gerekecektir.


Bölüm 13- Büyük Bir Sır Açığa Çıkıyor!
Bloom ailesini ziyaret etmek için Gardenia’ya geri döner. Yeni kazandığı gücüyle büyük sükse yapar: Bloom artık insanların kişiliğini ve yaklaşımlarını “hissedebilmekte” ve niyetlerinin iyi mi kötü mü olduğunu anlayabilmektedir. Bu güç sayesinde, Bloom ailesini aldatmaya çalışan iki dolandırıcının planını ortaya çıkarmayı başarır. Bu bölümde, ayrıca Bloom’un geçmişi ile ilgili önemli bir gerçek açığa çıkar: Bloom aslında evlat edinilmiştir. “Babası” Mike, Bloom’u görevli olduğu yangın söndürme olaylarından birinde alevlerin ortasında bulmuştur. Bloom bu haber üzerine oldukça sarsılır ve aynı zamanda kafası daha da karışır. Nereden geldiği konusundaki gerçeği bulması artık şart olmuştur.

Bölüm 14- Bloom Gerçekte Kim?
Bloom, Tecna, Kermit ve Brandon; Bloom’un geçmişi ile ilgili gerçekleri bulmak için Bulutlu Kule’deki saklı Sihirli Arşive (6. Bölüm) girmeyi yeniden denemeye karar verirler. Pek çok tehlikeyi atlattıktan sonra buraya girmeyi başarırlar ancak gerçek hepsini şaşırtır: Çünkü Bloom aslında dönek bir cadıdır, peri değildir.
Bundan çok utanan Bloom oradan kaçar, halbuki bu Icy tarafından kurulmuş bir tuzaktır. Bloom’un moral çöküntüsünden yararlanmak isteyen Icy, Darcy ve Stormy onun aklını çelerek kendilerini katılmasını sağlamaya çalışırlar. Neyseki Stella ve diğer periler tam zamanında gelerek bu tuzağı da ortaya çıkarırlar ve Bloom’u kurtarırlar.

Bölüm 15- Sorular ve Cevaplar
Bloom acale ile koşarken Prof. Palladium ile çarpışır ve Profesör elindeki mühürlü zarfı yanlışlıkla düşürür: Zarfın içinde ertesi günkü sınavın soruları ve cevapları vardır: periler ne yapmalıdır? Zarfı açıp sınavın sorularını ve de cevaplarını öğrenmeli midirler? Bu, tabii ki sınavı geçmenin kolay bir yolu olabilir. Yanlış anlaşmalarla dolu komik olaylar birbirini izler ancak kızların hiçbiri zarfı açmaz. Ertesi sabah, sınıf arkadaşlarının pek çoğunun yüzünde renkli boya olduğunu görürler. Gerçekte, zarfların içinde sınav soruları ve cevapları değil, zarfı açan kişini yüzüne patlayan boyalar vardır. Bu aslında Prof. Palladium’un hazırladığı dürüstlük sınavıdır.

Bölüm 16- Kötü Büyü
Winx’i zayıf düşürmek isteyen Trix, bunun için uyuyan insanlara kabus gördürüp enrjilerini emerek büyüyen bir canavar yaratır. Canavarın büyüsüyle zayıf düşen Winx’in imzadına müdire Faragonda yetişir. Canavarı ve Trix’i etkisiz hale getirip Bulutlukule’ye geri gönderir. Ama Bulutlukule’nin müdiresi bu sefer çok ileri gittiğini düşündüğü Trix’i okuldan kovar.

Bölüm 17- Büyük Sır
Kızılçeşme’de uzmanlar hünerlerini sergileyecekleri bir gösteri düzenlerler. Bu gösteriye Sky’ın babası Eraklion Kralı dahil olmak üzere Magix’in bütün ileri gelenleri davetlidir. Bloom Brandon’u görmek istediği için Winx gizlice Kızılçeşmeye gelir. Bloom Brandon’a çok yakın davranan bir kız görür ve çok kıskanır. Bu şüphesiz o kötü cadıların bir oyunudur. Kızı yanlız yakalayıp gerçek kimliğini öğrenmek isterken kavgaya tutuşurlar. Ama kız adının Prenses Diaspro olduğunu ve Sky’ın nişanlısı olduğunu iddia etmektedir. Sonunda kavga bütün davetlilerin önünde biter. Burada büyük sır açığa çıkar: Prensin güvenliği için Brandon ve Sky kimliklerini değiştirmiştir. Herkesin Brandon zannettiği aslında Eraklion Prensi Sky’dır. Bloom’un gönlünü çalan Sky gerçekten Prenses Diaspro ile nişanlı mıdır? Bunu gelecek bölümlerde göreceğiz.

Bölüm 18- Trix Amacına Ulaşıyor
Brandon’un ona yalan söylemesi Bloom’u çok kırmıştır. Bu nedenle kimseye haber vermeden Alfea’dan ve Magix’ten ayrılıp evine döner. Ama Trix burada peşini bırakmaz. Anne ve babasını kullanarak Bloom’u yakalarlar. Bu arada Bloom gerçek kimliğini de düşmalarından öğrenir. Trix’in ataları Domino gezegenine saldırıp onu yok etmişler ama prenses Daphne o sırada bebek olan kızkardeşini kaçırmayı başarmıştır. Bloom aslında şu an buzlarla kaplı olan Domino gezegeninin prensesidir.
Trix çaresiz durumdaki Bloom’dan Ejder Ateşi Gücünü çalar. Artık Trix’in önünde kimse duramayacaktır. Magix için kara günler gelmektedir.

Bölüm 19- Magix’in Düşüşü
Bloom’dan çaldıkları Ejder Ateşi gücü sayesinde cadılar Bulutlu Kule’yi ele geçirmeyi başarırlar. Bulutlu Kule’nin müdürü Prof. Griffin dahil olmak üzere Magix’i ele geçirmek için kurdukları haince planlara katılmayı red eden bütün cadıları ve perileri hapsederler. Bu üç kötü cadının denetimine giren Magix’te kaos doğar ve her şey konrolden çıkmaya başlar.

Bölüm 20 - Winx Domino’da
Perilerin ısrarına dayanamayan Faragonda sonunda Bloom’un ve arkadaşlarının Magix’i kurtarmak için gerekli olan Ejder Ateşi gücünü bulabilmeleri amacıyla Domino’ya gitmelerine razı olur. Bu sırada, Kızıl Çeşme Koleji de ele geçirilmiştir ve Uzmanlar Alfea’ya sürgüne gönderilmişlerdir. Periler Domino’ya ulaştıklarında Icy’nin saldırısına uğrarlar. Icy, perilere karşı tüm gücünü kullanmaktadır. Güçlü bir savaşın ardından, periler Icy’nin öfkeli yumruklarından kaçmayı başarırlar. Yorgun ve yaralı perilerimiz Domino’da Ejder Ateşi gücünü aramayı sürdürürken durum pek de iyi görünmemektedir.

Bölüm 21- Taç Sahibini Buluyor
Winx, eski Domino’nun Kraliyet Sarayı kalıntılarına ulaşır ve Bloom rüyasında sık sık gördüğü tacı bulur. Tacı başına yerleştirdiğinde, pek çok anı ve bilgi bir anda canlanır: Bloom, gerçekten de Domino Prensesidir. Ejder Ateşi gücünü nasıl geri alabileceğini öğrenir. Tam bu sırada Winx, Icy’nin saldırısına uğrar ancak Brandon ortaya çıkar ve perilere yardım eder. Belki de Magix’i kurtarmak için henüz çok geç değildir!

Bölüm 22 - Bulutlukule’yi Geri Alın!
Alfea’nın tüm perileri, Kızıl Çeşme Okulunun uzmanları ve her iki okulun bütün öğretmenleri Karşı saldırı için hazırlanırlar. Bulutlu Kule’ye farklı noktalardan girebilmek için herkes stratejik küçük gruplara ayrılır. Riven daha önce yaptıklarından dolayı pişmanlık duyar ve Magix’in kurtarılabilmesi için perilerin grubuna katılır.

Bölüm 23 - Ejder Ateşi Gücünün sonu
Üç cadının ele geçirdiği Ejder Ateşi Gücünü geri almak için herkes Bulutlu Kule’de karşılarına çıkabilecek her türlü tehlike ile savaşmaya hazırdır. Bloom ve arkadaşları Bulutlu Kule’de hapsedilen (19. Bölüm) "iyi cadıları" serbest bırakırlar. "İyi" cadılar da Icy, Darcy ve Storm’a karşı periler ile güçlerini birleştirirler. Ancak, tam Bloom yanan bir alev topu şeklindeki Ejder Ateşi Gücünün geri alacağı sırada Icy ateşi söndürür. Bu noktada, durum artık tamamen ümitsiz görünmektedir. Periler onları yenik düşürecek son darbeyi almışlar mıdır?

Bölüm 24 - Büyük Karmaşa
Cadıların kuşatması altındaki Magix yıkılmaktadır ve buna direnmek yararsız gibi görünmektedir. Her yer büyük bir karmaşa içindedir.
Daphne’nin sesi yine Bloom ile konuşarak onu bir gölün tabanına yönlendirir. Daphne’nin kılavuzluğuNda hareket eden Bloom, hala içinde kalmış olan Ejder Ateşi Gücünü canlandırmayı başarır. Aslında üç cadı Bloom’un gücünün Alfea’da uyanan sadece küçük bir kısmını çalabilmişlerdir. Bloom Magix’i kurtarmak için büyük savaşa hazırdır!

Bölüm 25 - Büyük Meydan Okuma
Cadılar yenilgiye uğramaya başlarlar ve büyüleri altındakiler yavaş yavaş serbest kalır. Icy, Bloom’a meydan okuyarak kimin Ejder Ateşi Gücüne sahip olmaya değer olduğunu görmek için son bir karşılaşma yapmalarını ister ve Bloom kabul eder. Üç cadıya karşı tek başına savaşacaktır. Herkes son savaşa hazırdır!

Bölüm 26 - Son Savaş
Evet, ilk sezonun son bölümüne geldik: Bu son meydan savaşında, Bloom başlangıçta kaybeder gibi olsa da, içindeki iyilik ve içtenlik dolu yüreğinin yardımıyla Icy, Darcy ve Storm’u yenmeyi başarır ve onları hapseder. Alfea’nın müdürü Faragonda ve Bulutlu Kule’nin müdürü Griffin, bütün yaşananların cadıların ve perilerin yeteneklerini sınayabilecek en gerçekçi sınavlar olduğuna karar verirler. Sonuçta, bütün öğrenciler geleneksel yıl sonu sınavlarına girmeden bu dönemi geçmiş sayılırlar. Dahası, bütün öğrenciler onur ödülü alırlar. Bloom ise hala hayatta olan gerçek anne babasını bulmasının zamanının geldiğine karar verir.

8 yorum:

Adsız dedi ki...

bunlar her yerde var

Adsız dedi ki...

bence iyi ama ikinci sezon yok onu bulamıyorum

rumeysa dedi ki...

bence süper bi site

seda dedi ki...

çok saçma ben beğenmedim asıl resimler burada reklam yapmak serbest
www.gruppozitif.blogcu.com

helin dedi ki...

BENDE DAHA İYİ BİR BLOGCU VAR www.grupkids.blogcu.com girin resimlerin alası grupların en iyisi var...

Adsız dedi ki...

her yerde var ama filmi olsa ...o baska.

Adsız dedi ki...

ewt bunlar her yerde var ama bir türlü izleyemiyorum:(

dielsu dedi ki...

bence çok güzel bunları gördüğüm iyi oldu bende bilgi sahibi oldum canım